Problemy z wątrobą powodują zaostrzenie łuszczycy

Jedzenie – źródło substancji odżywczych, ale i toksyn

Jedzenie dostarcza do układu pokarmowego mnóstwo związków odżywczych, które są niezbędne dla organizmu. Ale wraz z jedzeniem przyjmujemy również substancje toksyczne, bakterie, grzyby czy wirusy, które są szkodliwe. U osób zdrowych opuszczają one organizm w sposób fizjologiczny. Niestety, u osób chorych na łuszczycę na skutek różnych zaburzeń pozostają  w naszym ciele i wraz z krwią dostają  się do skóry. Objawem tego jest przesuszenie, podrażnienie i zaostrzenie przebiegu łuszczycy.

Pomóż wątrobie, a odczujesz to... na własnej skórze

Za detoksykację organizmu odpowiada wiele układów: pokarmowy, moczowy, oddechowy, ale szczególną rolę w tym procesie pełnią wątroba i skóra. Wątroba jest „wielką fabryką”, która pracując cała dobę „przerabia” substancje toksyczne na nieszkodliwe. Jeżeli jednak jej praca jest zaburzona, wówczas część toksyn pozostaje niezmieniona. Organizm, broniąc się przed zatruciem, stara się usunąć szkodliwe substancje drogą „zastępczą” – przez skórę. Gdy toksyny dotrą do skóry, powodują stany zapalne, które z kolei są przyczyną pogorszenia zmian łuszczycowych. Dlatego, jeżeli pomożemy wątrobie w jej pracy, to możemy ochronić skórę przed działaniem substancji toksycznych.

Najlepsze zioła oczyszczające organizm

Specjaliści zauważyli, że zdrowa dieta, uzupełniona stosowaniem wyciągów ziołowych, jest bardzo skuteczną metodą wsparcia pracy wątroby w detoksykacji organizmu. W przypadku łuszczycy szczególnie dobre efekty daje mieszanina wyciągów z ostropestu plamistego, mniszka lekarskiego i karczocha zwyczajnego. Połączenie tych ziół daje efekt synergistyczny, czyli jest skuteczniejsze niż podawanie ich oddzielnie. Taki właśnie skład mają kapsułki suplementu diety Livenorm.

Często nie zdajemy sobie sprawy, że zmiany widoczne na powierzchni skóry są jedynie efektem zaburzeń występujących wewnątrz organizmu (jak w przypadku łuszczycy). Dlatego warto zadbać o detoksykację organizmu, stosując odpowiednią dietę i suplementację, nie zapominając przy tym o aktywności fizycznej, która wspomaga metabolizm, a więc i oczyszczanie organizmu.

 

Przydatne informacje:

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/ruch-i-dieta-sprzymierzency-w-walce-z-luszczyca/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-watrobie/luszczyca-niewidoczna-rola-watroby/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-watrobie/ostropest-plamisty-na-watrobe-i-luszczyce/

Przydatne produkty:

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/kapsulki/livenorm-3-opakowania/

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/zestawy/detoksykacja-organizmu/

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/kapsulki/ksiazka-odzywianie-w-luszczycy/zestaw-proskin-special-31-extra/