O firmie

Na łuszczycę cierpi blisko milion Polaków – to naprawdę dużo.
Jest to wstydliwa, dokuczliwa i wciąż spychana do sfery tabu choroba.
Niewielu chorujących wie, jak radzić sobie z jej objawami.
My natomiast znamy odpowiedź.

 

My… czyli kto?

Jesteśmy farmaceutami. Już od wielu lat zawodowo zajmujemy się dermatologią, chorobami wątroby oraz dietetyką. Zdobytą w tym czasie wiedzę, doświadczenie, cenne obserwacje, a szczególnie kontakt z dotkniętymi problemem choroby osobami postanowiliśmy przełożyć na realne efekty. W ten sposób powstała firma PSM Sp. z o.o.

To w ramach działalności PSM już od 2003 roku zajmujemy się
rozwiązywaniem problemów suchej skóry – szczególnie uciążliwych w przebiegu łuszczycy.Jak to robimy?

Efektem naszych działań są dwa specjalistyczne suplementy

Proskin LF – naturalny doustny preparat, zawierający skoncentrowane mleko klaczy. Działa na głębokie warstwy skóry, do których nie docierają środki stosowane zewnętrznie, takie jak kremy czy maści. Utrzymuje skórę w dobrej kondycji ogólnej, m.in. odpowiednio ją nawilżając. Bo to właśnie nawilżenie decyduje o skuteczności w leczeniu łuszczycy. Ponadto wspomaga prawidłowe działanie układu odpornościowego, a to sprzyja łagodzeniu zmian skórnych.

Livenorm – trójskładnikowy ziołowy preparat kompleksowo wspomagający pracę wątroby. Wiele przesłanek wskazuje na to, że występowanie łuszczycy jest ściśle związane z  pewnymi zaburzeniami w pracy układu pokarmowego, szczególnie wątroby. Livenorm walczy z problemem, docierając do jego rzeczywistych przyczyn i pobudza usuwanie toksyn z organizmu.

Proskin LF oraz Livenorm powstały na bazie najnowszych osiągnięć nauki, konsultacji z czołowymi specjalistami w zakresie dermatologii i chorób wątroby oraz naszych własnych doświadczeń i wiedzy.

Pomagamy i podpowiadamy

By leczenie łuszczycy przyniosło odpowiednie efekty, powinno być wspomagane właściwą dietą. Lekarze są w tym względzie jednomyślni: sposób odżywiania ma wpływ na przebieg tej choroby. Dlatego do naszej oferty dołączyliśmy książkę Odżywianie w łuszczycy, czyli praktyczny, a przy tym „smakowity” poradnik dla osób, które chcą przez żołądek aktywnie wspierać swoje leczenie. Całość uzupełniliśmy szerokim asortymentem środków oddziałujących na zewnętrzną warstwę skóry, czyli naskórek.

W swojej ofercie mamy również całą linię belgijskich kosmetyków z mlekiem klaczy do pielęgnacji skóry i włosów, które zawierają liczne substancje bioaktywne o działaniu odżywczym, nawilżającym i kojącym. Do bardzo suchej skóry szczególnie przydatny jest krem Special Care, bestsellerowy produkt w tej serii.

Ponadto mamy australijskie preparaty Dr Michaels bardzo skuteczne w walce z łuszczycą.

Najnowsze wyniki badań naukowych z zakresu medycyny i kosmetologii wskazują, że następujące czynniki mają kluczowy wpływ na skuteczne zwalczanie problemów suchej skóry:

  • Suplementy
  • Detoksykacja
  • Dieta
  • Kosmetyki

Kompleksowa oferta naszej firmy pomaga pacjentom osiągnąć upragniony stan remisji – uwolnić się od kłopotliwych dolegliwości suchej skóry, a tym samym znacznie poprawić komfort życia.

Magdalena Kurzyp
mgr farmacji, dietetyk
Paweł Miś
mgr farmacji