PROBLEMY SKÓRNE – CO WIDAĆ A CZEGO NIE WIDAĆ

Strukturę zmian skórnych można porównać do góry lodowej: to, co widać na powierzchni skóry, stanowi zaledwie jej wierzchołek, sedno problemu tkwi zaś w niewidocznych, głębokich warstwach skóry. Osoby cierpiące na dolegliwości skórne, takie jak suchość i swędzenie skóry, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry (AZS), często nie są tego świadome i ograniczają kurację jedynie do pielęgnacji naskórka, pomijając prawdziwe przyczyny problemu.

Przyczyna problemów skórnych tkwi wewnątrz organizmu

Nasza skóra zbudowana jest z dwóch zasadniczych warstw: zewnętrznej (naskórka) i grubszej warstwy wewnętrznej (skóry właściwej). W wielu przypadkach o ogólnym stanie skóry decyduje to, co się dzieje właśnie w jej warstwie wewnętrznej. Zmiany widoczne na powierzchni skóry to tylko część problemu. Ich rzeczywista przyczyna tkwi wewnątrz organizmu. Warto wiedzieć, że na stan skóry może wpływać  wiele czynników; i tak w przypadku łuszczycy zaobserwowano, że intensywność wykwitów zależy od: infekcji, stresu, urazów, diety, stosowanych używek (papierosy, alkohol), stanu wątroby, higieny, stosowania leków, temperatury czy słońca. Większość tych czynników działa na cały organizm, a nie tylko na naskórek. Tak więc zmiany widoczne na naskórku są objawem tego, co się dzieje wewnątrz organizmu.

Działanie na przyczyny to skuteczny sposób na poprawę stanu skóry

Dlatego też, aby uzyskać długotrwałą poprawę stanu skóry, należy zadbać o to, co dzieje się wewnątrz organizmu. Np. nawilżenie skóry aż w 80% zależy od stanu nawilżenia skóry właściwej. Działanie na naskórek to zaledwie 20% całości, więc nawilżanie go od zewnątrz przynosi jedynie krótkotrwałe efekty. Specjaliści podkreślają, że pielęgnacja chorej skóry – oprócz stosowania kosmetyków – powinna obejmować także odpowiednią dietę, suplementację, detoksykację oraz regularną aktywność fizyczną, najlepiej na świeżym powietrzu.

Mleko klaczy idealne na problemy skórne

Jednym z najskuteczniejszych, naturalnych środków stosowanych w problemach skórnych jest mleko klaczy. Mleko klaczy swoimi właściwościami i niezwykle bogatym składem najbardziej zbliżone jest do mleka kobiecego, a to właśnie mleko mamy jest nie tylko idealnym pokarmem, ale również zapewnia niemowlęciu odporność, a także piękny wygląd skóry, (któż nie chciałby mieć skóry oseska). Mleko klaczy przyjmowane doustnie w postaci płynnej lub jako suplement (kapsułki Proskin LF) wpływa korzystnie na schorzenia skóry różnego pochodzenia. Np. w Belgii, gdzie istnieje długa tradycja produkcji mleka klaczy, mleko to jest powszechnie zalecane w przypadku łuszczycy czy egzemy. Warto spróbować!

Przydatne informacje:

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/zmiany-skorne-to-nie-jedyny-problem-chorych-na-luszczyce/

https://www.psm-pharma.com.pl/odzywianie/jedzenie-zrodlo-substancji-odzywczych-ale-i-toksyn/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/luszczyca-jak-uwolnic-sie-od-swedzenia/

 

Przydatne produkty:

https://www.psm-pharma.com.pl/produkt/zestaw-proskin-special-31-extra/

https://www.psm-pharma.com.pl/produkt/zestaw-proskin-special/

https://www.psm-pharma.com.pl/produkt/zestaw-na-problemy-skory-i-watroby/