Łuszczyca – jak uwolnić się od swędzenia?

Nawet zabiegi i leki mogą zwiększać… świąd skóry

Ponad 60% osób cierpiących na łuszczycę odczuwa uciążliwe swędzenie skóry. Świąd występuje zarówno w czasie zaostrzeń łuszczycy, jak i w okresie remisji. Sytuację pogarsza fakt, że swędzenie i suchość skóry obejmują nie tylko wykwity łuszczycowe, ale całe ciało. Sama choroba sprawia, że skóra jest wrażliwa, sucha, napięta i swędząca. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że wiele leków i zabiegów stosowanych w łuszczycy dodatkowo wysusza skórę i nasila swędzenie. Ponadto zła praca wątroby i nieodpowiednia dieta również powodują świąd skóry. Natomiast w lecie słoneczna pogoda wprawdzie sprzyja remisji łuszczycy, ale promienie słoneczne dodatkowo zwiększają suchość i drażliwość skóry.

Przyczyna świądu tkwi wewnątrz organizmu

Sucha skóra swędzi, więc gdy usuniemy przyczyny tej suchości, jesteśmy w stanie skutecznie poprawić jej ogólną kondycję – to przynosi ukojenie. Należy jednak pamiętać o tym, że świąd odczuwany na powierzchni skóry to jedynie objaw zaburzeń, które występują wewnątrz organizmu. Aby złagodzić swędzenie i uzyskać trwałą poprawę, trzeba także zająć się „niewidocznymi” przyczynami problemu.

Wszechobecne toksyny drażnią skórę

Jedną z ważnych funkcji wątroby jest neutralizowanie szkodliwych substancji, które dostają się do organizmu. Jednak, gdy wątroba jest przeciążona, to skuteczność jej pracy pogarsza się. Broniący się przed nadmiarem toksyn organizm stara się je usunąć właśnie przez skórę. Toksyny, dostawszy się do skóry, działają na nią drażniąco i są przyczyną swędzenia skóry. Warto pamiętać, że są zioła, które bardzo skutecznie wspierają wątrobę w detoksykacji organizmu. Przez specjalistów szczególnie ceniony jest wyciąg z nasion ostropestu, a jego skuteczność, dzięki efektowi synergizmu, podnosi połączenie go z wyciągami z mniszka lekarskiego i karczocha. Taka unikalna kompozycja wyciągów ziołowych występuje w suplemencie diety Livenorm kapsułki.

Jak zatrzymać wodę w głębi skóry?

W przebiegu łuszczycy utrata wody przez skórę jest wielokrotnie wyższa niż u osób zdrowych, a suchość skóry jest istotną przyczyną swędzenia. Dlatego szczególnie ważne jest nawilżenie głębokich warstw skóry – skóry właściwej i tkanki podskórnej. Niestety, kosmetyki tam nie docierają, więc konieczne jest nawilżanie skóry od środka. Duże znaczenie ma picie odpowiedniej ilości wody oraz dostarczenie organizmowi niezbędnych składników odżywczych, które zatrzymują cząsteczki wody w głębi skóry. Jednym z najskuteczniejszych produktów, którego korzystne działanie na skórę, zwłaszcza w łuszczycy, zostało potwierdzone w wielu badaniach, jest mleko klaczy. Ponieważ płynne mleko klaczy jest trudno dostępne, bardzo wygodny w użyciu jest suplement diety Proskin LF zawierający mleko klaczy w postaci kapsułek.

Kojące działanie mleka klaczy

Dbając o głębokie warstwy skóry, nie można zapominać o nawilżaniu naskórka, bo tylko wtedy pielęgnacja skóry jest pełna. I tu znowu mleko klaczy, a właściwie kosmetyki z mlekiem klaczy, są bezcenne, ponieważ działają na skórę kojąco. Nawilżają i wzmacniają naskórek, dzięki czemu skóra mniej się łuszczy.

Regularna dbałość o całą skórę, łącznie z jej niewidocznymi elementami, powoduje, że skóra staje się mocniejsza, bardziej jędrna, mniej podatna na urazy i swędzenie. Osoby, które kompleksowo podchodzą do pielęgnacji chorej skóry zauważają, że są w stanie same poradzić sobie z wieloma problemami dermatologicznymi, a wtedy wizyty u specjalisty stają się rzadsze.

Przydatne informacje:

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/kosmetologia-czyli-jak-pielegnowac-chora-skore/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-watrobie/ostropest-plamisty-na-watrobe-i-luszczyce/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-watrobie/mniszek-lekarski-jedno-z-najskuteczniejszych-ziol-na-watrobe/

Przydatne produkty:

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/kapsulki/zestaw-maly-proskin-lf-livenorm/

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/kapsulki/ksiazka-odzywianie-w-luszczycy/zestaw-proskin-special-31-extra/

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/zestawy/zestaw-proskin-special/