Detoksykacja niezbędna dla pełni zdrowia

Stale przebywamy w środowisku pełnym związków, które szkodzą naszemu organizmowi i są przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Kłopoty trawienne, częste infekcje, przemęczenie, złe samopoczucie, brzydka cera, suchość czy świąd skóry mogą być spowodowane właśnie nadmierną ilością toksyn w naszym organizmie.

Powinniśmy zatem zrobić wszystko, aby usunąć szkodliwe związki, przede wszystkim przez detoksykację wątroby i poprawę wydolności wszystkich ważnych dla detoksykacji organizmu narządów, takich jak nerki, skóra czy płuca.


Szybka i kompletna detoksykacja - poczuj ulgę!
Zestaw do detoksykacji organizmu

- suplement diety LIVENORM (30 kaps.) – 2 op.
- BŁONNIK NATURALNIE WITALNY (susz ziołowy) 200 g – 1 op.

Błyskawiczna wysyłka w 24h i darmowa dostawa.
Zamów nasz zestaw już dziś!

Kup teraz!


Toksyny są wszędzie

Zanieczyszczenie środowiska, a także stres, pośpiech, nadużywanie leków i zły sposób odżywiania powodują, że nieustannie jesteśmy narażeni na działanie szkodliwych dla naszego organizmu substancji. Źródłem toksyn jest przede wszystkim pożywienie i woda (środki ochrony roślin, nawozy, antybiotyki podawane zwierzętom hodowlanym, metale ciężkie, substancje konserwujące, popularne wzmacniacze smaku), a także leki (zwłaszcza te stosowane latami w chorobach przewlekłych), używki (alkohol, tytoń), a nawet wdychane powietrze (pyły, tlenki azotu, siarki).

Substancji szkodliwych trzeba się pozbyć

Substancje szkodliwe nagromadzone w organizmie kumulują się w różnych tkankach i narządach, stając się przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że takie objawy, jak problemy z przewodem pokarmowym, częste infekcje, zmęczenie, bezsenność, rozdrażnienie, złe samopoczucie, osłabione włosy, poszarzała cera, świąd skóry czy zaostrzenie przebiegu łuszczycy mogą świadczyć o wysokim poziomie toksyn w organizmie.

Na szczęście nasz organizm jest dobrze przygotowany do usuwania substancji, które mu szkodzą. Narządy odpowiedzialne za detoksykację organizmu to przede wszystkim wątroba, ale także nerki, jelita, płuca, a także skóra. Detoksykacja to usuwanie zbędnych produktów przemiany materii i toksycznych związków nagromadzonych w organizmie – aby była naprawdę skuteczna, musi być stałym elementem naszego codziennego życia, a nie tylko doraźną akcją.

Naturalne sposoby usuwania toksyn

Specjaliści radzą unikać radykalnych metod oczyszczania organizmu, takich jak „specjalne kuracje”, głodówki itp. Mogą one doprowadzić do poważnego osłabienia organizmu i przynieść więcej szkody niż pożytku. Najlepsza metoda pozbywania się toksyn to właściwy sposób odżywiania i aktywność fizyczna. Odpowiednia dieta pomoże nam w detoksykacji wątroby, która z kolei oczyści organizm z toksyn.

Substancje bogate w błonnik (np. nasiona babki płesznik i łupiny babki jajowatej) poprawiają perystaltykę jelit

Po pierwsze: trzeba ograniczyć produkty, które szkodzą organizmowi, zwłaszcza cukier, białą mąkę, wysoko przetworzoną żywność i używki. Po drugie: pamiętajmy, że konieczne jest picie przynajmniej 2 litrów wody dziennie. Odpowiednia ilość wody to lepsza praca nerek i skuteczniejsze wydalanie toksyn z kałem.

Powinniśmy także maksymalnie wspomagać pracę wszystkich narządów odpowiedzialnych za oczyszczanie organizmu, stosując naturalne detoksykanty, które pozwolą nam przede wszystkim oczyścić wątrobę. Są nimi warzywa i owoce, a także zioła – szczególnie skuteczne w pobudzaniu pracy wątroby i nerek. Pietruszka, seler czy mniszek lekarski zwiększają wydzielanie moczu, płucząc tym samym nerki, a ostropest plamisty i karczoch przyczyniają się do detoksykacji wątroby, a także chronią ją przed działaniem toksyn. Natomiast jabłka mają rewelacyjne właściwości oczyszczające organizm i przewód pokarmowy, są nieodzownym elementem każdej diety i nie może ich zabraknąć również w diecie oczyszczającej. Z kolei substancje bogate w błonnik (np. nasiona babki płesznik i łupiny babki jajowatej) poprawiają perystaltykę jelit, regulują cykl wypróżniania, dzięki czemu usuwają złogi metaboliczne i toksyny.

Aktywność fizyczna zwiększa skuteczność detoksykacji

Nawet dobrze dobrana dieta nie będzie w pełni skuteczna, jeśli nie dołączymy do niej regularnej aktywności fizycznej. Ruch chroni nas przed chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak otyłość, cukrzyca, miażdżyca czy choroby serca. Poprawia dotlenienie i odżywienie komórek oraz ułatwia eliminację zbędnych produktów przemiany materii. Dzięki ruchowi poprawiamy metabolizm i wspomagamy pracę układu trawiennego, wątroby, nerek i płuc. Dieta i aktywność fizyczna są ze sobą ściśle powiązane. Brak równowagi między nimi jest bardzo szkodliwy, może przyczynić się np. do pogorszenia wyglądu i kondycji skóry.

Detoksykacja ważna w chorobach skóry

Regularna detoksykacja wątroby, a co za tym idzie całego organizmu nabiera szczególnego znaczenia w chorobach skóry, takich jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Nagromadzenie szkodliwych substancji w organizmie jest jedną z przyczyn (niestety bardzo często lekceważoną) zaostrzeń tych chorób. Dbałość o codzienne usuwanie toksyn to obowiązek każdego chorego. Tu nieocenione są preparaty ziołowe z ostropestu plamistego, mniszka lekarskiego i karczocha (najlepiej podawane jednocześnie ze względu na synergizm działania). Oprócz działania detoksykacyjnego wpływają one również pozytywnie na skórę – łagodzą stany zapalne skóry, przyspieszają gojenie się uszkodzeń skóry.

Skuteczne usuwanie nadmiaru nagromadzonych substancji toksycznych jest konieczne do dobrego funkcjonowania organizmu. Jeżeli będziemy robić to regularnie, usuniemy przyczynę wielu problemów zdrowotnych, poprawimy sobie samopoczucie, a nawet wygląd.

 
Mamy gotowy zestaw na detoksykację ►
 

Przydatne informacje:

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/odczuwasz-uciazliwy-swiad-zadbaj-o-watrobe/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/detoksykacja-pomaga-walczyc-z-luszczyca/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-watrobie/luszczyca-niewidoczna-rola-watroby/

Przydatne produkty:

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/zestawy/detoksykacja-organizmu/

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/kapsulki/livenorm-3-opakowania/