Odczuwasz uciążliwy świąd? Zadbaj o wątrobę!

Suchość i świąd skóry jest jednym z najbardziej dokuczliwych objawów wielu schorzeń. Nie wszyscy wiedzą, że jego przyczyna może tkwić w złej pracy wątroby. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza w przypadku chorób przewlekłych, takich jak łuszczyca czy cukrzyca, gdzie wątroba jest szczególnie zagrożona.

 

W przypadku chorych na łuszczycę lub cukrzycę wątroba jest szczególnie zagrożona.

Toksyny podrażniają skórę

U osób cierpiących na łuszczycę czy cukrzycę prawie zawsze występują poważne problemy z wątrobą, które mogą prowadzić nawet do jej stłuszczenia. Powodem tego jest zarówno sam przebieg choroby, jak i konieczność przyjmowania latami leków obciążających wątrobę. W efekcie wątroba zaczyna szwankować, a jedną z ważnych jej funkcji jest usuwanie toksyn z organizmu. Tak więc problemy z wątrobą sprawiają, że detoksykacja jest nieskuteczna, a w organizmie gromadzi się nadmiar szkodliwych substancji. To właśnie one są jedną z głównych przyczyn swędzenia i łuszczenia się skóry.

Jak pomóc wątrobie?

Oczywiście najlepszy dla wątroby jest zdrowy tryb życia i unikanie szkodliwych potraw. Jednak życie w biegu utrudnia utrzymanie właściwej diety. Zły sposób odżywiania się i konieczność brania leków powodują, że wątroba jest przeciążona. W takiej sytuacji wsparcie jej pracy odpowiednio dobranymi ziołami jest bezcenne, a w łuszczycy czy cukrzycy staje się wręcz koniecznością.

 

LIVENORM – nieocenione wsparcie wątroby

LIVENORM to suplement diety zawierający mieszaninę trzech standaryzowanych wyciągów ziołowych: z ostropestu, mniszka lekarskiego i karczocha. Zioła te działają synergistycznie (tzn. połączone są skuteczniejsze niż podane oddzielnie) i dlatego wystarczy przyjmować tylko 1 kapsułkę dziennie! Efektem działania tych ziół jest oczyszczenie organizmu z toksyn, regeneracja i wsparcie funkcji wątroby, poprawa wytwarzania i przepływu żółci, a także złagodzenie objawów przesuszenia skóry i swędzenia. Naprawdę warto zadbać o wątrobę, która potrafi się odwdzięczyć – odczujemy to na własnej skórze!


 

Przydatne informacje:

https://www.psm-pharma.com.pl/o-watrobie/luszczyca-niewidoczna-rola-watroby/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-watrobie/ostropest-plamisty-na-watrobe-i-luszczyce/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-watrobie/mniszek-lekarski-jedno-z-najskuteczniejszych-ziol-na-watrobe/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-watrobie/karczoch-roslina-lecznicza-na-watrobe-i-miazdzyce/

 

Przydatne produkty:

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/kapsulki/livenorm-3-opakowania/

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/kapsulki/zestaw-maly-proskin-lf-livenorm/