Detoksykacja pomaga walczyć z łuszczycą

Nadmierna ilość toksyn gromadzących się w naszym ciele jest jedną z przyczyn zaostrzenia zmian łuszczycowych widocznych na skórze. Lekarze podkreślają, że w łuszczycy warto zadbać o wątrobę, która odpowiada za detoksykację organizmu.

Toksyny przyczyną zaostrzeń łuszczycy

Kluczową rolę w detoksykacji odgrywa szczególna dbałość o wątrobę

Toksyny są obecne w jedzeniu, wodzie, używkach, kosmetykach, powietrzu i łatwo dostają się do naszego organizmu – przez przewód pokarmowy, skórę, płuca. Dodatkowo, jeżeli przyjmujemy w nadmiernych ilościach leki, zwłaszcza takie, które niekorzystnie wpływają na wątrobę (przeciwbólowe, przeciwdepresyjne, antybiotyki), to dochodzi do nagromadzenia substancji szkodliwych. W efekcie przeciążona wątroba nie jest w stanie ich zneutralizować. Taki stan może  powodować zaburzenia pracy wielu narządów, problemy z przesuszoną i swędzącą skórą czy wypadanie włosów. Zdaniem lekarzy toksyny, które przez krwiobieg trafią do skóry, przyczyniają się do wznowień i zaostrzeń przebiegu łuszczycy.

Za detoksykację odpowiada wątroba

Kluczową rolę w detoksykacji odgrywa zdrowa dieta, aktywność fizyczna i szczególna dbałość o wątrobę – główny narząd usuwający szkodliwe związki. Wsparcie wątroby właściwymi ziołami jest bezcenne, zwłaszcza, gdy chorując na łuszczycę leki musimy stosować latami, a unikanie szkodliwych pokarmów jest bardzo trudne (wielu ludzi żyje dzisiaj „w biegu”). W łuszczycy wsparcie pracy wątroby przez właściwą suplementację staje się wręcz koniecznością.

Leczenie łuszczycy

LIVENORM – nieocenione wsparcie wątroby

LIVENORM to suplement diety zawierający mieszaninę standaryzowanych wyciągów ziołowych. Zioła  działają synergistycznie (tzn. połączone działają znacznie skuteczniej niż podane oddzielnie) i dlatego wystarczy zażywać 1 kapsułkę dziennie! Efektem działania suplementu jest oczyszczenie organizmu z toksyn, regeneracja i wsparcie funkcji wątroby, poprawa wytwarzania i przepływu żółci, a także złagodzenie objawów przesuszenia skóry i swędzenia. Naprawdę warto zadbać o wątrobę, a ona nam się odwdzięczy, odczujemy to na własnej skórze!

Przydatne informacje:

https://www.psm-pharma.com.pl/o-watrobie/luszczyca-niewidoczna-rola-watroby/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/ziola-pomocne-w-luszczycy/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/suplementacja-ktora-lagodzi-suchosc-skory/

Przydatne produkty:

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/kapsulki/livenorm-3-opakowania/

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/kapsulki/livenorm-5-opakowan/