Jak zadbać o skórę po opalaniu, aby uniknąć podrażnień?

W lecie trudno oprzeć się pokusie i nie skorzystać ze słonecznej pogody, aby nabrać ładnej opalenizny. Jesteśmy bardzo spragnieni słońca, szczególnie po wiosennej kwarantannie i łatwo przekonać się o prawdziwości powiedzenia, że „co za dużo, to niezdrowo”. Świeża opalenizna dokucza nam wieczorami, jest przyczyną bólu i swędzenia, a to zakłóca nocny wypoczynek. To jednak nie wszystko, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wewnątrz skóry zachodzą zmiany, które wymagają „naprawy”.

Filtry UV to nie wszystko                                   

Najczęściej pamiętamy o zabezpieczeniu skóry przed nadmiarem słońca filtrami UV. Bywa jednak, że mimo ochrony ekspozycja na słońce była większa niż planowaliśmy, a co najgorsze przekonujemy się o tym, kiedy już jest za późno. Zaczynamy odczuwać nadmierne ciepło, swędzenie, a nawet ból i pieczenie. Oczywistym ratunkiem wydają się kosmetyki, które nawilżają skórę. Należy jednak pomiatać, że samo nawilżenie skóry nie rozwiązuje problemu. Przegrzana skóra potrzebuje także schłodzenia, które daje ukojenie, a także „naprawy” niektórych jej elementów.  Warto zatem zadbać o to, aby kosmetyk, po który sięgamy, zawierał składniki, które potrafią w pełni ukoić podrażnioną skórę.


Szybki sposób na odporność!
Mleko klaczy w kapsułkach

- suplement diety Proskin LF (30 kaps.) – 1 op.

Błyskawiczna wysyłka w 24h i darmowa dostawa.
Zamów nasz zestaw już dziś!

Kup teraz!


Przegrzana skóra wymaga „naprawy”

Preparatem specjalnie przeznaczonym do pielęgnacji skóry po opalaniu, nawet bardzo podrażnionej i przegrzanej, jest preparat AfterSun z mlekiem klaczy. Już samo mleko klaczy działa kojąco i odkażająco na skórę, ale preparat AfterSun ma dodatkowo składniki, których działanie przynosi ulgę i jest ratunkiem dla skóry podrażnionej nadmiarem słońca. Np. mięta daje uczucie przyjemnego chłodu, olej jojoba zapobiega wysuszaniu skóry i jest polecany w  poparzeniach słonecznych, a masło shea zmiękcza i uelastycznia skórę, pełniąc jednocześnie rolę naturalnego filtru UV. Natomiast schizofylan, czyli glukan wyizolowany z grzybów Suehirotake (Schizophyllum commune), „reperuje” skórę po oparzeniach słonecznych i ma działanie przeciwnowotworowe. Dzięki dobremu i  unikalnemu składowi preparat AfterSun świetnie pielęgnuje skórę po opalaniu i jest przeznaczony dla każdej grupy wiekowej.

Przydatne informacje:

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/suplementacja-ktora-lagodzi-suchosc-skory/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/kojace-dzialanie-mleka-klaczy-na-skore/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/swedzenie-skory-przyczyna-w-watrobie/

Przydatne produkty:

https://www.psm-pharma.com.pl/produkt/aftersun-mleczko-po-opalaniu/

https://www.psm-pharma.com.pl/produkt/zestaw-proskin-special-31/

https://www.psm-pharma.com.pl/produkt/balsam-do-ciala-z-mlekiem-klaczy-250-ml/