Zioła pomocne w łuszczycy

Skuteczność i bezpieczeństwo

Ziołolecznictwo, czyli fitoterapia, jest działem medycyny, którego znaczenia w walce z łuszczycą często nie doceniamy. Obok kosmetologii jest bardzo ważnym elementem, który podnosi skuteczność leczenia i przyczynia się do zwiększenia komfortu życia pacjentów. Ziołolecznictwo to dyscyplina zajmująca się stosowaniem preparatów wytwarzanych z roślin, zarówno w profilaktyce, jak i w leczeniu wielu schorzeń. Preparaty ziołowe często są stosowane jako środki wspomagające działanie leków syntetycznych. No ogół uważa się je za bezpieczniejsze dla zdrowia niż leki syntetyczne.

Działanie potwierdzone tradycją

W ostatnich latach medycyna rozwija się bardzo dynamicznie. Na rynku pojawia się coraz więcej nowych leków syntetycznych, z którymi chorzy wiążą duże nadzieje. Niestety, w wielu przypadkach ich masowe stosowanie ujawnia poważne efekty uboczne lub brak skuteczności. Dlatego też często zdarza się, że leki uważane za „rewelacje” pojawiają się nagle i równie szybko znikają. Natomiast skuteczność działania preparatów ziołowych jest dobrze potwierdzona wielowiekową tradycją, a niejednokrotnie również badaniami naukowymi wykonanymi współcześnie. Znane są przypadki, gdy uzupełnienie leczenia podstawowego dodatkowym stosowaniem ziół pozwala na zmniejszenie dawki, a niekiedy nawet na uniknięcie leków syntetycznych. Jest to bardzo istotne w przypadku chorób przewlekłych, takich jak łuszczyca, łuszczycowe zapalenie stawów czy cukrzyca, gdzie przyjmowanie leków trwa latami.

Detoksykacja zbawienna dla skóry

Przesuszona skóra i uczucie świądu są bardzo dokuczliwymi objawami, które towarzyszą łuszczycy, a  nie zawsze mamy świadomość, że to właśnie wątroba ma olbrzymi wpływ na ogólny stan skóry. Wątroba odgrywa kluczową rolę w detoksykacji, czyli usuwaniu toksyn z organizmu i jeżeli nie robi tego dobrze, wówczas toksyny obecne we krwi dostają się do skóry, czyniąc tam prawdziwe spustoszenie. To właśnie zaburzenia w funkcjonowaniu wątroby są przyczyną uciążliwych problemów skórnych.

Leki stosowane w łuszczycy bardzo obciążają wątrobę. Dodatkowym zagrożeniem są schorzenia współistniejące, takie jak otyłość czy zaburzenia lipidowe. Dlatego właśnie wątroba potrzebuje wsparcia, a działanie ziół jest tu nieocenione. Szczególnie skuteczne w łuszczycy jest połączenie wyciągów z ostropestu, mniszka lekarskiego i karczocha, takie jak w preparacie LIVENORM. Bardzo ważne jest podawanie tych wyciągów razem, gdyż działają one synergistycznie (połączenie wyciągów działa skuteczniej, niż podanie ich oddzielnie), wspomagają pracę wątroby, poprawiają wytwarzanie i przepływ żółci, a także łagodzą stany zapalne skóry. Tak, tak! Jeśli usuniemy szkodliwe związki, to odczujemy to na naszej skórze. Wątroba potrafi się odwdzięczyć!

 

Przydatne informacje:

https://www.psm-pharma.com.pl/odzywianie/jak-zlagodzic-przebieg-luszczycy/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/kosmetologia-czyli-jak-pielegnowac-chora-skore/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/luszczyca-swedzenie-suchej-skory-mozna-pokonac/

Przydatne produkty:

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/kapsulki/livenorm/

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/kapsulki/proskin-lf/

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/kapsulki/livenorm/zestaw-proskin-special-31-extra/