Swędzenie skóry – przyczyna w wątrobie!

Skóra odbiciem stanu wątroby

Świąd skóry potrafi być bardzo uciążliwy. Niektórzy nawet twierdzą, że jest bardziej dokuczliwy niż ból. Oczywiście, przyczyną swędzenia mogą być różne schorzenia, np. alergia, zaburzenia hormonalne, problemy skórne (egzema, łuszczyca) czy cukrzyca. Jednak nie wszyscy zdają sobie  sprawę, że  dla stanu skóry, a również intensywności swędzenia, bardzo ważna jest prawidłowa praca wątroby. Otóż właśnie „na skórze” możemy odczuć zaburzenia w jej funkcjonowaniu. Typowe zmiany, które mogą świadczyć o problemach z wątrobą, to świąd całego ciała, zwłaszcza kończyn górnych i stóp, przesuszenie skóry, a także zmiany na łokciach i przebarwienia.

Co szkodzi wątrobie?

Przede wszystkim złe odżywianie. O tym, że tłuste jedzenie szkodzi wątrobie na ogół pamiętamy, ale są też inne „złe” nawyki, których nie wiążemy bezpośrednio z wątrobą. Na przykład jedzenie żywności wysoko przetworzonej – wszystkie smaczne dania gotowe, łatwe do podania („wystarczy podgrzać”). Niestety zawierają one różne substancje chemiczne, które utrzymują produkty w dobrym stanie, a nie są obojętne dla wątroby. Podobnie jest z częstym „jadaniem na mieście”. Do tego dochodzi alkohol, zwłaszcza piwo i wino, nawet w niewielkich ilościach, ale przyjmowane codziennie. No i oczywiście leki. Jeżeli cierpimy na jakieś przewlekłe schorzenia, np. łuszczyca, trądzik, cukrzyca, podwyższony cholesterol, to leki musimy brać latami, a one też nie są obojętne dla wątroby.Jak wątroba wpływa na skórę?

Wątroba pełni kluczową rolę w usuwaniu toksyn z organizmu. Jeżeli jest przeciążona, to szkodliwe substancje dostają się do krwiobiegu, a organizm ratując się, usuwa je przez skórę. Właśnie toksyny, które dostają się do skóry, czynią tam prawdziwe spustoszenie. Powodują stany zapalne i przesuszenia, które przynoszą niechciane uczucie świądu. Dlatego warto zadbać o wątrobę i wspomóc jej funkcjonowanie.

Najlepsze zioła!

Oczywiście najlepszym wyjściem jest zdrowa dieta – im więcej jemy posiłków przygotowanych w domu, tym lepiej. Niestety, przygotowanie świeżych, domowych posiłków jest pracochłonne, więc często decydujemy się na dania gotowe. Nie możemy także odstawić niezbędnych leków. Pozostaje nam wsparcie pracy wątroby. Szczególne znaczenie mają tutaj wyciągi z ostropestu plamistego, mniszka lekarskiego oraz karczocha zwyczajnego. Ich działanie wykazuje synergizm aktywności, czyli połączone działają silniej niż podane oddzielnie. Dobrze dobrana ich kombinacja jest bezcenna dla wątroby.

Suplementacja

Przykładem suplementu, który doskonale wspiera wątrobę w detoksykacji organizmu, jest LIVENORM. Zawiera on standaryzowane wyciągi właśnie z ostropestu, mniszka lekarskiego i karczocha. Zioła te stymulują wątrobę i pomagają usunąć toksyny. Dzięki nim możemy wpłynąć na przyczynę podrażnień i świądu. Jeśli oczyścimy nasz organizm, to pomożemy skórze. Skóra stanie się ładniejsza, a włosy nabiorą blasku. Zadbana wątroba potrafi się odwdzięczyć!


Tylko 1 kapsułka dziennie
Livenorm to mieszanka 3 ziół

Zioła te sprzyjają odtruwaniu i regeneracji wątroby.

Livenorm poprawia wytwarzanie i przepływ żółci oraz usuwanie toksyn z organizmu.
Zadbaj o swoją wątrobę!

Działa wspomagająco w stłuszczeniu wątroby ►


Przydatne informacje:

https://www.psm-pharma.com.pl/o-watrobie/detoksykacja-niezbedna-dla-pelni-zdrowia/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/odczuwasz-uciazliwy-swiad-zadbaj-o-watrobe/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-watrobie/ostropest-plamisty-na-watrobe-i-luszczyce/

Przydatne produkty:

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/kapsulki/livenorm-3-opakowania/

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/zestawy/detoksykacja-organizmu/

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/kapsulki/zestaw-maly-proskin-lf-livenorm/