Sposób na dolegliwości skórne w menopauzie


Przyczyny problemów skórnych

Wchodząc w okres przekwitania, organizm kobiety podlega wielu zmianom, które obniżają komfort życia. Dotyczy to sfery psychicznej, kondycji fizycznej, a także zmian widocznych na skórze.

W tym okresie znacząco, bo nawet o około 70%, zmniejsza się poziom estrogenu i progesteronu, co nie pozostaje bez wpływu na samopoczucie kobiety. Pojawiają się uderzenia gorąca, nadmierna potliwość, poirytowanie i obniżony nastrój, a także zmiany w skórze. Estrogen to najważniejszy hormon dla skóry, bo odpowiada za jej nawilżenie, jędrność, odżywienie i elastyczność. Wpływa on na syntezę kolagenu, procesy odnowy komórek naskórka, jak również chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem. Efektem obniżenia poziomu estrogenu jest niedobór składników odżywczych w skórze i ucieczka wody z jej komórek, a to powoduje pojawianie się zmarszczek, nadmierne łuszczenie się naskórka, swędzenie i wiotczenie skóry.

Skóra musi być dobrze odżywiona

Jedną z przyczyn kłopotów skórnych jest niedobór składników odżywczych, które są niezbędne do dobrej kondycji skóry. Trzeba zatem zadbać nie tylko o powierzchnię skóry, ale i o warstwy położone głębiej. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia dieta. I nie chodzi tu o odchudzanie, tylko o to, żeby wraz z pożywieniem dostarczać wszystkich niezbędnych produktów w odpowiedniej ilości, pamiętając także o niezbędnym minimum wody! Konieczna zatem staje się suplementacja, ponieważ w codziennym jedzeniu nie znajdziemy wszystkich składników, które poprawią kondycję skóry.

Produktem idealnie uzupełniającym różnego rodzaju braki w naszej skórze jest mleko klaczy (kobyle mleko), które swoim składem jest zbliżone do mleka kobiecego i dlatego jest świetnie tolerowane przez ludzi. Zawiera ono wszystkie składniki niezbędne do utrzymania skóry w idealnym stanie (przysłowiowa skóra niemowlęcia karmionego mlekiem mamy). Na naszym rynku jest dostępny bardzo wygodny w użyciu suplement diety zawierający skoncentrowane mleko klaczy w postaci kapsułek – Proskin LF, który łagodzi dolegliwości suchej skóry, a także wzmacnia mechanizmy odporności.

Detoksykacja zbawienna dla skóry

Toksyny obecne w naszym organizmie to kolejna przyczyna kłopotów ze skórą. Toksyny są wszechobecne i dostają się do naszego organizmu różnymi drogami: z pożywieniem, z wodą, są w używkach i lekach, a także we wdychanym powietrzu. Substancje szkodliwe dostają się do krwi, a wraz z nią docierają do skóry. Robią w niej prawdziwe spustoszenie, są przyczyną suchości, podrażnień, swędzenia i łuszczenia się naskórka.

Dlatego należy dbać o regularne oczyszczanie organizmu, a szczególnie o dobrą kondycję wątroby, która pełni tu kluczową rolę. Wątroba jest „fabryką”, która pracuje m.in. nad usuwaniem toksyn z organizmu 24 godziny na dobę. Musimy zatem troszczyć się o jej dobrą pracę. Aby wątroba dobrze funkcjonowała, należy zdrowo się odżywiać, a przede wszystkim unikać żywności wysoko przetworzonej i jedzenia śmieciowego. Jednak z powodu braku czasu i zabiegania nie zawsze jemy zdrowo. W takich przypadkach warto wspomóc pracę wątroby preparatami ziołowymi. Tutaj także bardzo pomocna jest suplementacja, a szczególnie skuteczna jest mieszanina wyciągów z ostropestu, mniszka lekarskiego i karczocha.

 

Kosmetyki z mlekiem klaczy przywracają gładkość skóry

 

No i oczywiście: należy dbać o zewnętrzną warstwę skóry, czyli naskórek. Naskórek jest najbardziej narażony na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, dlatego do jego pielęgnacji warto używać dobrych kosmetyków. Unikalnymi kosmetykami, które bardzo skutecznie poprawiają wygląd i  kondycję skóry są kosmetyki z mlekiem klaczy. Są one szczególnie przydatne w przypadku suchej i łuszczącej się skóry, a więc w okresie menopauzy. Swoje właściwości zawdzięczają właśnie mleku klaczy. Składniki mleka klaczy działają odżywczo, nawilżająco i natłuszczająco, a laktoferyna i lizozym wzmacniają funkcje ochronne skóry. Mleko klaczy działa na skórę odświeżająco, uelastycznia ją i wygładza, a ponadto łagodzi podrażnienia.


Warto zapamiętać, że aby skutecznie złagodzić dokuczliwe objawy suchej skóry towarzyszące menopauzie, nie możemy ograniczać się wyłącznie do kosmetyków i pielęgnacji naskórka. Kluczowe znaczenie ma także dbałość o te warstwy skóry, których nie widać.

 

Przydatne informacje:

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/kosmetologia-czyli-jak-pielegnowac-chora-skore/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/suplementacja-ktora-lagodzi-suchosc-skory/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/odczuwasz-uciazliwy-swiad-zadbaj-o-watrobe/

Przydatne produkty:

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/zestawy/pielegnacja-skory-w-menopauzie/

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/zestawy/zestaw-proskin-special-31/

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/zestawy/zestaw-dzien-i-noc/