Przy schorzeniach skóry letni strój nie musi być krępujący!

Stroje, które nosimy latem, odsłaniają większą powierzchnię ciała. Dla osób, które mają suchą i łuszczącą się skórę, to duży kłopot. Zwłaszcza cierpiący z powodu problemów dermatologicznych (np. łuszczyca czy AZS) stają przed trudnym wyborem: odsłaniać ramiona i korzystać z dobrodziejstwa słońca czy raczej ukrywać skórę pod długim rękawem? Okazuje się, że profesjonalna pielęgnacja skóry pozwala uniknąć tego dylematu i cieszyć się letnim strojem w upalne lato.

Nawet zdrowa skóra wymaga pielęgnacji

W czasie ciepłych, słonecznych dni każda skóra (nawet „zdrowa”) z racji wysokich temperatur, suchego powietrza i nadmiernej utraty wody wymaga szczególnej troski. Dbanie o dobry stan skóry przed jej letnią ekspozycją na słońce jest szczególnie ważne, z powodów estetycznych u osób borykających się z łuszczycą czy AZS. Dlatego warto skórę dobrze „przygotować”, zanim włożymy krótkie spodnie, zwiewną sukienkę, koszulkę z krótkim rękawem czy sandały.

Pielęgnacja naskórka to za mało

Większość osób upatruje ratunku dla problemów skórnych w działaniu na powierzchnię skóry, czyli naskórek. Odruchowo sądzimy, że dobry krem czy maść usunie suchość, łuszczenie się czy stan zapalny skóry. Nawet jeżeli odczujemy ulgę, to z reguły jest to stan krótkotrwały. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że wygląd naszej skóry jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w „środku” organizmu. Dlatego aby dobrze przygotować skórę do „letniej ekspozycji”, trzeba zająć się przyczynami jej suchości i łuszczenia się.


Szybki sposób na odporność!
Mleko klaczy w kapsułkach

- suplement diety Proskin LF (30 kaps.) – 1 op.

Błyskawiczna wysyłka w 24h i darmowa dostawa.
Zamów nasz zestaw już dziś!

Kup teraz!


Sposób odżywiania i stan wątroby wpływają na wygląd skóry

Specjaliści podkreślają, że aby uzyskać trwałą poprawę stanu skóry, musimy działać kompleksowo i kontrolować wszystkie elementy, które wpływają na kondycję skóry. A są to: detoksykacja (wspomaganie pracy wątroby w celu pozbycia się toksyn, które podrażniają skórę „od środka”), dieta (dostarczanie składników odżywczych, które wzmacniają skórę i unikanie pokarmów, które szkodzą skórze), suplementacja (dostarczenie unikalnych składników, które trudno znaleźć w codziennym pożywieniu), aktywność fizyczna (poprawa metabolizmu i oczyszczania organizmu) oraz kosmetyki (działanie kojące na naskórek).

Suplementy, które działają na skórę

Zdrowy sposób odżywiania, aktywność fizyczna i dobrze dobrane kosmetyki kojarzą się z ładnym wyglądem. Natomiast nie zapominajmy o tym, czego „nie widać”, czyli o eliminacji toksyn i dostarczaniu do organizmu składników kluczowych dla stanu skóry. W usuwaniu toksyn wiodącą rolę odgrywa wątroba, więc warto wesprzeć jej pracę. Tu bezcenne są wyciągi ziołowe z ostropestu, mniszka lekarskiego i karczocha, gdyż działają synergistycznie, tzn. ich połączenie jest skuteczniejsze niż stosowanie osobno. Livenorm to suplement zawierający właśnie mieszaninę tych ziół w kapsułkach, a dodatkową zaletą jest sposób przyjmowania – wystarczy tylko 1 kapsułka dziennie.

Składniki decydujące o dobrym stanie skóry występują natomiast w mleku klaczy. Mleko klaczy ze względu na swoje unikalne walory od wieków jest zalecane w różnych schorzeniach, m.in. w chorobach dermatologicznych. Np. w Belgii mleko klaczy jest powszechnie stosowane we wspomaganiu leczenia łuszczycy czy AZS. Ponieważ mleko klaczy w postaci płynnej jest trudnodostępne, bardzo wygodnym rozwiązaniem są kapsułki zawierające skoncentrowane mleko klaczy (Suplement Proskin LF).

Przydatne informacje:

https://www.psm-pharma.com.pl/produkt/detoksykacja-organizmu/

https://www.psm-pharma.com.pl/uroda/dlaczego-mleko-klaczy-jest-tak-skuteczne-w-medycynie/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-watrobie/luszczyca-niewidoczna-rola-watroby/

Przydatne produkty:

https://www.psm-pharma.com.pl/produkt/zestaw-na-problemy-skory-i-watroby/

https://www.psm-pharma.com.pl/produkt/zestaw-proskin-special-31-extra/

https://www.psm-pharma.com.pl/produkt/detoksykacja-organizmu/