Krem Special Care – nowość na łuszczycę i egzemę

W leczeniu łuszczycy i egzemy bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnujących naskórek, które poprawiają ogólny stan skóry, zmniejszając uczucie świądu, pękanie i nadmierne łuszczenie się. Dzięki takim produktom można ograniczyć stosowanie leków, a tym samym unikać skutków ubocznych ich działania na narządy wewnętrzne.

Jak ograniczyć stosowanie leków?

Charakterystycznym objawem łuszczycy są wykwity pojawiające się na skórze, którym towarzyszą stany zapalne, zaczerwienienie i przesuszenie skóry oraz uczucie świądu. Za wszelką cenę należy łagodzić te zmiany, stosując miejscowo preparaty, które ograniczą przyjmowanie leków. Dzięki temu chronimy ważne narządy wewnętrzne (wątroba, nerki) przed działaniami niepożądanymi leków, co ma olbrzymie znaczenie, gdyż łuszczyca czy egzema trwają latami.

Zbawienne działanie mleka klaczy

Mleko klaczy (główny składnik kremu Special Care) swoim składem najbardziej zbliżone jest do mleka kobiecego. Ze względu na swoje prozdrowotne walory od lat stosowane jest pomocniczo w medycynie, m.in. w chorobach skóry. W Belgii, gdzie produkcja kobylego mleka ma wieloletnią tradycję, jest ono powszechnie stosowane właśnie w leczeniu łuszczycy i egzemy. Wykorzystuje się jego właściwości przeciwzapalne, a także odżywcze, nawilżające i natłuszczające. Dodatkowym atutem jest działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze laktoferyny i lizozymu – ważnych składników mleka klaczy. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko nadkażeń, co jest szczególnie istotne w łuszczycy, gdyż stany zapalne skóry prowokują zaostrzenie choroby. Ze względu na podobieństwo do mleka kobiecego, mleko klaczy jest świetnie tolerowane i praktycznie nie obserwuje się działań niepożądanych.

Kojący krem dla całego ciała

Preparatem szczególnie przydatnym i wskazanym w łuszczycy i egzemie jest krem Special Care. Jest to specjalna formuła z naturalnym mlekiem klaczy o odżywczym i kojącym działaniu na skórę. Krem przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji całego ciała. Jest bardzo wydajny, idealnie wnika w naskórek, wygładza go i nie brudzi odzieży. Powoduje zmniejszenie stanów zapalnych, zaczerwienień i przynosi ukojenie w uczuciu swędzenia. Odżywia, nawilża i natłuszcza naskórek, dzięki czemu zmniejsza się łuszczenie, a skóra staje się bardziej elastyczna, odporna na zadrapania i urazy.

Działanie na skórę „od środka”

W cięższym przebiegu łuszczycy warto zadbać również o głębiej położone warstwy skóry, do których nie docierają preparaty stosowane miejscowo. Mleko klaczy dzięki unikalnym walorom  jest w takich przypadkach bardzo skuteczne. Stosowane doustnie odżywia i nawilża skórę „od środka”, łagodząc jej suchość. Ponadto pomaga na dolegliwości, które towarzyszą łuszczycy: działa wspomagająco na schorzenia przewodu pokarmowego (stany zapalne wątroby, żołądka i jelit) i podnosi odporność organizmu, co ma szczególne znaczenie przy powtarzających się infekcjach. Idealnym rozwiązaniem jest przyjmowanie suplementu diety Proskin LF, zawierającego skoncentrowane mleko klaczy w formie kapsułek, bo mleko to w formie płynnej jest trudno dostępne. Jednoczesne działanie preparatami z mlekiem klaczy na powierzchnię skóry i „od środka” daje trwałe efekty i pozwala ograniczyć stosowanie leków.

Przydatne informacje:

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/kojace-dzialanie-mleka-klaczy-na-skore/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/suplementacja-ktora-lagodzi-suchosc-skory/

https://www.psm-pharma.com.pl/odzywianie/jak-zlagodzic-przebieg-luszczycy/

Przydatne produkty:

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/dzialanie/krem-special-care-z-mlekiem-klaczy-50-ml/

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/dzialanie/krem-special-care-z-mlekiem-klaczy-350-ml/

Kosmetyki z kobylego mleka