Kontrola zmian łuszczycowych

Łuszczyca nadal jest chorobą, której nie da się wyleczyć, niemniej współczesna wiedza i dostępne środki pozwalają skutecznie łagodzić zmiany łuszczycowe. Zdrowy tryb życia, odpowiednia dieta i suplementacja, a także codzienna pielęgnacja naskórka przyczyniają się do złagodzenia uciążliwych objawów towarzyszących zmianom skórnym, takich jak suchość i bolesność skóry oraz uciążliwy świąd.

Kłopotliwe leczenie

Łuszczyca jest chorobą przewlekłą, w przebiegu której występują na przemian okresy remisji i zaostrzeń. Nawroty zmian łuszczycowych wymagają leczenia, a jest ono długotrwałe i kłopotliwe. Dostanie się do specjalisty nie jest łatwe, a sam proces leczenia – uciążliwy. Naświetlania PUVA wymagają dojazdów do wyspecjalizowanych miejsc i konieczność brania leków o określonej porze, natomiast stosowanie maści wymaga smarowania skóry co kilka godzin. Niezależnie od metody leczenie łuszczycy jest długotrwałe, a stosowane preparaty (sterydy, retinoidy, psolareny, metotreksat czy leki biologiczne) wywołują szereg działań ubocznych. Preparaty te silnie obciążają wątrobę, która powinna usuwać toksyny, powodują wysuszenie skóry i błon śluzowych, a dodatkowo mogą powodować u pacjentów dotkliwy świąd. Jak zatem radzić sobie z tymi niedogodnościami?

Czynniki wywołujące łuszczycę

Jeżeli poznamy czynniki, które prowokują zaostrzenia łuszczycy, to możemy poszukać sposobów na ich kontrolowanie. Unikanie przyczyn pozwoli na utrzymanie długich okresów remisji i znaczne ograniczenie czasu leczenia, a codzienne życie stanie się dużo bardziej komfortowe. Najważniejsze czynniki powodujące pogorszenie zmian na skórze to infekcje, urazy czy stres oraz niezdrowe produkty spożywcze, które zatruwają organizm.

Jak wydłużyć okres remisji w łuszczycy?

Okazuje się, że przestrzeganie zdrowego trybu życia może przynieść znakomite efekty. Potwierdza to doświadczenie wielu osób, które od lat zmagają się z łuszczycą. Osoby takie często są w stanie radzić sobie latami bez konieczności brania leków. Co zatem powinniśmy robić?

Bardzo ważny jest sposób odżywiania, dieta musi być odpowiednio skomponowana i uzupełniona koniecznymi suplementami. Dzięki temu wyeliminujemy produkty spożywcze „zakazane” w łuszczycy oraz odżywimy i nawilżymy skórę od środka. Skóra będzie mocniejsza i bardziej odporna na urazy. Właściwa dieta uzupełniona suplementacją poprawi także funkcjonowanie układu odpornościowego i pozwoli uniknąć częstych infekcji. Ponadto konieczna jest regularna aktywność fizyczna, a także dbanie o dobry sen i wypoczynek. Należy nabrać dystansu do spraw, na które nie mamy wpływu, a wówczas zredukujemy również stres – przyczynę wielu problemów zdrowotnych. No i – rzecz jasna -  konieczne jest pielęgnowanie naskórka odpowiednimi kosmetykami. Jeżeli narzucimy sobie dyscyplinę w przestrzeganiu tych zasad, to życie z łuszczycą nie będzie już tak uciążliwe.

Przydatne informacje:

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/ruch-i-dieta-sprzymierzency-w-walce-z-luszczyca/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/suplementacja-ktora-lagodzi-suchosc-skory/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/detoksykacja-pomaga-walczyc-z-luszczyca/

 

Przydatne produkty:

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/kapsulki/ksiazka-odzywianie-w-luszczycy/odzywianie-w-luszczycy/

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/kapsulki/ksiazka-odzywianie-w-luszczycy/zestaw-proskin-special-31-extra/