Kojące działanie mleka klaczy zbawieniem dla suchej skóry w upalne dni

Upał może być kłopotliwy dla osób cierpiących na problemy skórne, zwłaszcza na łuszczycę czy atopowe zapalenie skóry (AZS). Nadmierne przesuszenie skóry powoduje zaostrzenie zmian na skórze, dlatego też warto zadbać o miejsca, gdzie takie zmiany pojawiają się najczęściej.

Do pielęgnacji obszarów skóry zagrożonych powstawaniem wykwitów idealny jest krem Special Care z mlekiem klaczy. Specjaliści zalecają właśnie preparaty z mlekiem klaczy ze względu na kojące i ochronne działanie na skórę.

Dylemat cierpiących na łuszczycę – jak w lecie odsłonić więcej ciała?

W lecie cieszymy się z ładnej pogody, ale kiedy nadchodzą prawdziwe upały, zaczynają się kłopoty. Nawet zwykłe, codzienne czynności są trudniejsze, dużo się pocimy, czujemy się osłabieni. Najczęściej wiemy jak sobie z tym radzić – zakładamy przewiewne ubrania, dbamy o nawodnienie organizmu, unikamy nadmiernej aktywności fizycznej. Natomiast nie wszyscy zdają sobie sprawę, że osoby cierpiące na schorzenia skóry, takie jak łuszczyca czy AZS, muszą w tym okresie szczególnie dbać o skórę. W czasie upałów działanie wysokiej temperatury, słońca, potu powoduje nadmierne przesuszanie i świąd naskórka, a to prowokuje drapanie. W efekcie osłabiona skóra jest podatna na pęknięcia, urazy i infekcje, co bardzo często prowadzi do nasilenia zmian skórnych.

I tu zaczyna się dylemat: z jednej strony gorące powietrze skłania do noszenia lekkiej odzieży i odsłaniania ciała, natomiast zaostrzenie zmian skórnych powoduje, że chcemy skórę zakryć długą sukienką czy spodniami oraz długim rękawem. Czy jest na to jakiś ratunek?

Mleko klaczy idealne na suchą i osłabioną skórę

Aby uniknąć przesuszenia i utrzymać skórę w czasie upałów w bardzo dobrej kondycji, konieczna jest szczególna dbałość o nawilżenie i odbudowę „nadwyrężonego” naskórka, zwłaszcza w miejscach, gdzie pojawiają się zmiany. I tu ratunkiem jest mleko klaczy – naturalny produkt o kojącym i odżywczym działaniu na skórę. Mleko klaczy od stuleci było używane w medycynie, m.in. w problemach skórnych, a z jego wyjątkowego działania „na poprawę urody” korzystały nawet królowe. Współczesne badania potwierdzają, że mleko klaczy działa nawilżająco i kojąco, wzmacnia skórę i chroni ją przed szkodliwym działaniem drobnoustrojów. Dlatego właśnie przemysł kosmetyczny wykorzystuje mleko klaczy do produkcji specjalnych kosmetyków.

Krem Special Care z mlekiem klaczy ratunkiem dla skóry w upalne dni

Krem Special Care to idealne wsparcie dla suchej skóry w upalne dni. Dzięki zawartości mleka klaczy łagodzi podrażnienia, działa kojąco i ochronnie na skórę oraz przyspiesza proces gojenia się ran. Jest znakomity do codziennej pielęgnacji całego ciała, dobrze wnika w naskórek, wygładza go i nawilża. Specjaliści polecają go zwłaszcza osobom cierpiącym na łuszczycę czy AZS.

Przydatne informacje:

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/przy-schorzeniach-skory-letni-stroj-nie-musi-byc-krepujacy/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/krem-special-care-nowosc-na-luszczyce-i-egzeme/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-watrobie/luszczyca-niewidoczna-rola-watroby/

Przydatne produkty:

https://www.psm-pharma.com.pl/produkt/krem-special-care-z-mlekiem-klaczy-50-ml/

https://www.psm-pharma.com.pl/produkt/zestaw-special-care-x-2/

https://www.psm-pharma.com.pl/produkt/krem-special-care-z-mlekiem-klaczy-350-ml/