Kłopoty z cerą w karnawale? Warto zadbać o wątrobę!

Okres świąteczny i karnawał to dla wątroby czas bardzo intensywnej pracy. Więcej czasu spędzamy na biesiadach, kuszą nas różne pyszności, a w czasie ferii częściej jadamy poza domem. Wszystko to powoduje, że nasza wątroba może w tym czasie potrzebować dodatkowego wsparcia.

 

Nawet świąd skóry może być spowodowany nadmiarem smakołyków

W czasie Świąt więcej czasu spędzamy przy stole i pozwalamy sobie na smaczne, ale niezbyt zdrowe jedzenie, często w nadmiernych ilościach. A zbyt duże ilości tłuszczu, słodyczy czy alkoholu zmuszają naszą wątrobę do ciężkiej pracy, czasami ponad jej siły. Jeśli nie pomożemy przeciążonej wątrobie, to pojawiają się różne problemy zdrowotne, niektóre oczywiste, takie jak uczucie przepełnienia, zgaga czy gazy, ale także takie, które rzadko kto kojarzy z przeciążoną wątrobą, np. przemęczenie, osłabiona odporność, a nawet sucha i swędząca skóra czy poszarzała cera.

Nadmiar tłuszczu i słodyczy grozi stłuszczeniem

Wątroba to najbardziej zapracowany narząd w całym naszym organizmie. Musi sobie radzić z ciągłym dopływem różnych związków chemicznych dostarczanych w kolejnych porcjach pożywienia, tak więc w czasie karnawału wątroba ma szczególnie dużo pracy. Jeśli wątroba będzie przeciążona, to nadmiar toksyn, transportowanych przez krew, rozejdzie się po całym organizmie, utrudniając pracę innym narządom. Poza tym nadmiar tłuszczu i słodyczy to zwiększone ryzyko stłuszczenia wątroby. Dlatego rozkoszując się przy stole, warto pamiętać o wsparciu wątroby.

Sprawdzone zioła wspomagają pracę wątroby

Najważniejsza dla wątroby jest zdrowa dieta. Jednak w karnawale czy też w czasie ferii zimowych jest niesłychanie trudno uniknąć pokus i utrzymać zrównoważoną dietę. Dlatego właśnie w tym okresie warto zadbać o wątrobę, stosując zioła, które będą wspierały jej funkcje. Szczególnie skuteczne jest połączenie wyciągów z ostropestu, mniszka lekarskiego i karczocha. Ich mieszanina, działając synergistycznie, poprawia pracę wątroby i gospodarkę żółciową oraz ułatwia usuwanie toksyn z organizmu. Przykładem preparatu zawierającego połączone wyciągi z tych ziół jest suplement diety LIVENORM. Jest on bardzo wygodny w użyciu, gdyż wystarcza tylko 1 kapsułka dziennie. W karnawale warto go mieć pod ręką, a wątroba nam się odwdzięczy.

Przydatne informacje:

https://www.psm-pharma.com.pl/o-watrobie/ostropest-plamisty-na-watrobe-i-luszczyce/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-skorze/swedzenie-skory-przyczyna-w-watrobie/

https://www.psm-pharma.com.pl/o-watrobie/detoksykacja-niezbedna-dla-pelni-zdrowia/

Przydatne produkty:

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/kapsulki/livenorm-3-opakowania/

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/zestawy/detoksykacja-organizmu/

https://www.psm-pharma.com.pl/sklep/kapsulki/ksiazka-odzywianie-w-luszczycy/zestaw-proskin-special-31-extra/