FAQs

Q?

Dlaczego produkuje się kosmetyki z mlekiem klaczy?

A.

Mleko klaczy jako podstawowy składnik naszych kosmetyków to przede wszystkim bomba odżywcza dla naskórka. To niepowtarzalna kompozycja bioaktywnych związków zawartych w naturalnym mleku klaczy, wśród których szczególnie ważne są: laktoferyna, lizozym, naskórkowy czynnik wzrostu, kwasy omega-3 oraz liczne witaminy (A, D, E, K, witaminy z grupy B, w tym niezwykle rzadka B13 - kwas orotowy) i mikroelementy (żelazo, cynk, molibden, selen). Składniki te (uwalniane z naturalnego środowiska, jakim jest mleko klaczy) znakomicie odżywiają i pielęgnują naskórek, dzięki czemu wpływają na wygląd i kondycję całej skóry.

Q?

Dla kogo są polecane kosmetyki z mlekiem klaczy?

A.

Przede wszystkim dla osób, których skóra jest wrażliwa, przesuszona, łatwo się łuszczy. Bardzo często takim stanom towarzyszy uczucie świądu, które jest przyczyną drapania się. To z kolei powoduje zwiększone skłonności do powstawania wykwitów, zmian ropnych, a także zapaleń mieszków włosowych. Bioaktywne składniki mleka klaczy działają ochronnie, odżywczo i kojąco na te zmiany, przynosząc odczuwalną ulgę.

Q?

Co wpływa na cenę kosmetyków z mlekiem klaczy?

A.

O cenie kosmetyków decyduje zarówno jakość składników, jak i technologia produkcji. Samo mleko klaczy jest mlekiem unikalnym, którego produkcja i pozyskiwanie jest bardzo drogie. Jest to mleko typu albuminowego (podobnie jak mleko kobiece), dlatego aby nie utraciło swoich prozdrowotnych właściwości, wymaga specjalnej obróbki. Najwyższej jakości są również pozostałe składniki kosmetyków z mlekiem klaczy – delikatne i dobrane w taki sposób, by nie powodowały podrażnień czy uczuleń. Np. nie zawierają parabenów – konserwantów stosowanych powszechnie w popularnych kosmetykach.

Q?

Jakie są właściwości kosmetyków z naturalnym mlekiem klaczy?

A.

Dzięki bioaktywnym składnikom naturalnego mleka klaczy kosmetyki te mają szczególnie korzystny wpływ na skórę: odżywiają ją, zmiękczają, wygładzają, poprawiają wygląd i ogólną kondycję. Dzięki laktoferynie i lizozymowi chronią przed grzybami, bakteriami i wirusami, mają również działanie przeciwzapalne i odkażające. Ponadto przyspieszają gojenie się ran.

Q?

Czym różni się kostka myjąca od mydła?

A.

„Normalne” mydła zawierają naturalne środki powierzchniowo czynne, które mają odczyn zasadowy, a więc przeciwny niż skóra, i dlatego naruszają jej naturalną ochronę. Natomiast kostki myjące (dermatologiczne) nie są mydłami w sensie chemicznym, chociaż są używane do mycia. Zawierają syntetyczne środki powierzchniowo czynne, które jednak nie zmieniają pH skóry. Zmiana pH powoduje nadmierne przesuszenie, przetłuszczenie, wypryski i podrażnienia skóry. Czasami kostki myjące nazywane są „mydłami bez mydła”.

Q?

Jakie jest pH skóry?

A.

Odczyn pH mówi o równowadze kwasowo-zasadowej. Współczynnik pH równy 7 oznacza odczyn obojętny, pH od 0 do 7 to odczyn kwaśny, a pH od 7 do 14 to odczyn zasadowy. Prawidłowe pH skóry jest lekko kwaśne i wynosi od 4,5 do 6,0. Takie właśnie środowisko skóry stanowi skuteczną barierę dla bakterii i zanieczyszczeń zewnętrznych. Naruszenie tej równowagi powoduje rozmaite problemy skórne.

Q?

Co to są parabeny?

A.

Parabeny to substancje konserwujące stosowane w kosmetykach. Są dodawane, aby chronić je przed pleśnią i grzybami, które mogą być szkodliwe dla człowieka.

Q?

Kto powinien unikać parabenów?

A.

Na początku XXI wieku, ze względu na podejrzenie o zaburzanie gospodarki hormonalnej, pojawiły się kontrowersje co do bezpieczeństwa stosowania parabenów. Niektóre firmy zaczęły wprowadzać na rynek produkty pozbawione tych substancji. Korzystają z nich osoby o skórze bardzo wrażliwej, łatwo ulegającej podrażnieniom oraz o skłonnościach do alergii i chorób, szczególnie hormonozależnych.

Q?

Od czego zależy efekt kosmetyczny?

A.

Kosmetolodzy są zgodni, że aby osiągnąć pełny efekt kosmetyczny, stosowanie samych kosmetyków jest niewystarczające. Podejście do tego problemu powinno być całościowe – dopiero uwzględnienie wszystkich elementów przynosi optymalne i długotrwałe efekty. Należy zatem wziąć pod uwagę wszystko, co wpływa na wygląd i stan skóry. Oprócz kosmetyków są to: detoksykacja (ze szczególnym uwzględnieniem roli wątroby), dieta, odpowiednia suplementacja, aktywność fizyczna oraz zabiegi. Stosowanie samych kosmetyków daje tylko efekty doraźne, które łatwo zniszczyć niezdrowym trybem życia.

Q?

Czym krem Special Care różni się od pozostałych kremów?

A.

Skóra w poszczególnych częściach naszego ciała ma różną grubość, wrażliwość czy odporność na czynniki zewnętrzne (w zależności od funkcji jakie spełnia). Inaczej wygląda na dłoniach, a inaczej na stopach czy twarzy. Kremy z naszej oferty opracowane są tak, aby osiągać maksymalny efekt w pożądanym miejscu. Natomiast krem Special Care to krem uniwersalny o unikalnym działaniu – przeznaczony do skóry szczególnie wrażliwej i podatnej na podrażnienia. Taka sytuacja występuje u wielu osób cierpiących z powodu różnych schorzeń, nie tylko dermatologicznych. Najczęściej są to: łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, egzema czy cukrzyca.

Q?

Po co stosuje się suplementy diety?

A.

Suplementy uzupełniają naszą dietę w składniki niezbędne dla zdrowia, głównie witaminy. Zwykle, odżywiając się w miarę rozsądnie, nie potrzebujemy dodatkowej suplementacji. Jednak w przypadku niektórych schorzeń, np. w łuszczycy, niezbędne są pewne substancje korzystnie działające na organizm, których nie znajdziemy w codziennym pożywieniu.  Przykładem jest kwas orotowy, laktoferyna czy lizozym występujące w kobylim mleku, czy też zespół aktywnych substancji z takich roślin, jak ostropest plamisty czy mniszek lekarski. Należy zawsze pamiętać, że najskuteczniejsze są preparaty pochodzenia naturalnego, a takimi właśnie są Proskin LF zawierający skoncentrowane kobyle mleko oraz Livenorm, który ma wyciągi z trzech ziół znanych w medycynie od setek lat.

Q?

Co to jest medycyna żywienia?

A.

Medycyna żywienia mówi nam, jaki wpływ na stan naszego zdrowia ma codzienna dieta oraz jaka jest jej rola w profilaktyce zdrowotnej. Wykazuje też, że właściwy sposób odżywiania się może znacznie zwiększać skuteczność standardowego leczenia.

Q?

Czy dieta ma wpływ na przebieg łuszczycy?

A.

Występowaniu łuszczycy bardzo często towarzyszą schorzenia układu pokarmowego, a szczególnie problemy w funkcjonowaniu wątroby. Główną funkcją tego narządu jest usuwanie z organizmu toksyn, które dostają się do naszego organizmu wraz z jedzeniem. Jeśli nie zostaną one usunięte, dostają się do krwi. Wtedy organizm próbuje się ich pozbyć właśnie przez skórę, co skutkuje procesami zapalnymi w skórze.

Widzimy więc, że zastosowanie odpowiedniej diety – w tym unikanie produktów spożywczych zaostrzających przebieg łuszczycy oraz wspomaganie pracy wątroby – prowadzi do detoksykacji organizmu i tym samym poprawia wygląd skóry.

Q?

Co to jest niealkoholowe stłuszczenie wątroby?

A.

Jest to nadmierne gromadzenie się związków tłuszczowych w komórkach wątroby, co niekorzystnie wpływa na jej działanie. Zjawisku często towarzyszą stany zapalne. Najczęstszą przyczyną takiego stanu jest nadwaga, cukrzyca, złe nawyki żywieniowe – jedzenie typu fast food, tłuste potrawy, nadmierna ilość słodyczy, siedzący tryb życia, nadużywanie leków, a także wirusowe zapalenie wątroby.

Q?

Czy stłuszczenie wątroby można cofnąć?

A.

Na szczęście ten stan jest odwracalny. Co to oznacza? Jeżeli wspomożemy pracę wątroby i odpowiednio zmienimy sposób odżywiania się, to wątroba zregeneruje się, a trapiące nas dolegliwości ustąpią (również te, których nie powiązalibyśmy z wątrobą). Do takich stanów, pozornie niezależnych od wątroby, należą m.in. kłopoty ze skórą.

Q?

Dlaczego Livenorm jest zalecany w chorobach skóry?

A.

Gdy wątroba jest przeciążona i nie może dobrze spełniać swojej funkcji oczyszczającej, związki toksyczne dostają się do krwiobiegu. Organizm broni się przed ich szkodliwym działaniem i za wszelką cenę stara się ich pozbyć. Zastępczym sposobem ich usunięcia jest droga przez skórę, która w pewnym sensie zaczyna „wyręczać” wątrobę. W czasie tego procesu dostaje się do skóry wiele substancji toksycznych, „siejących” w niej prawdziwe spustoszenie. Stają się one przyczyną powstawania wielu problemów, takich jak stany zapalne skóry, czyraki, trądzik czy wykwity łuszczycowe.

Q?

Czym Livenorm różni się od popularnych suplementów na wątrobę?

A.

Powszechnie stosowane suplementy najczęściej są wskazane przy niestrawnościach po zbyt ciężkich posiłkach. Livenorm natomiast zawiera wyciągi z trzech roślin o dobrze udokumentowanym działaniu na wątrobę. Dzięki temu  oprócz zapewnienia uczucia ulgi przy niestrawnościach sprzyja także regeneracji komórek wątroby (hepatocytów) oraz wspomaga odtruwanie wątroby i całego organizmu. Zawartość wyciągów w kapsułce jest tak dobrana, że wystarczy stosować tylko 1 kapsułkę dziennie, podczas gdy producenci popularnych suplementów zalecają stosowanie własnych preparatów w ilości nawet do 6 tabletek dziennie.

Q?

Czy jedzenie nasion ostropestu ma takie samo działanie jak Livenorm?

A.

Substancje czynne zawarte w nasionach ostropestu plamistego są bardzo wrażliwe na działanie soków trawiennych. Gdy spożywamy same nasiona, substancje te rozkładają się, jeszcze zanim zostaną wchłonięte przez ściany przewodu pokarmowego do krwi. Tymczasem skuteczne działanie mają tylko te związki, które są w stanie przedostać się do krwiobiegu. W przypadku Livenormu wyciąg z ostropestu ma stężenie substancji czynnych wystarczające do tego, aby przedostały się one od krwi i zapewniły prawidłowe funkcjonowanie wątroby.

Q?

Dlaczego się mówi, że Livenorm to preparat „dla jadających na mieście”?

A.

Rzeczywiście lekarze, zwłaszcza hepatolodzy, zalecają Livenorm osobom, których codzienna praca uniemożliwia spożywanie jedzenia domowego i to o stałych porach. Codzienne jedzenie w restauracjach (najczęściej ciężkostrawnych posiłków, zwykle w porze kolacji), a także spożywanie alkoholu, to dla wątroby bardzo duże obciążenie. Jest tylko kwestią czasu, żeby tego typu zachowania doprowadziły do stłuszczenia wątroby i powstania w niej stanów zapalnych. Aby temu zapobiec, koniecznie trzeba zadbać o jej dobry stan, najlepiej poprzez stosowanie odpowiedniej diety. Jeśli jednak rodzaj naszej pracy nie sprzyja zdrowemu odżywianiu, to słusznym wyjściem jest dobrze dobrana suplementacja, gdyż poprawi ona funkcjonowanie wątroby.

Q?

Czy preparaty z serii Dr Michaels zawierają sterydy?

A.

Dermokosmetyki z serii Dr Michaels nie zawierają sterydów. W ich składzie znajdują się natomiast liczne naturalne surowce roślinne i mineralne, które wpływają na normalizację procesów rogowacenia naskórka i ograniczają stan zapalny skóry. Ich skuteczność w łuszczycy potwierdzają badania przeprowadzone w wielu krajach, m.in. w Polsce – w Klinice Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Q?

Czy kapsułki Proskin LF mają działania uboczne?

A.

Preparat jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm, bo jest to skoncentrowane kobyle mleko. Swoim składem jest najbliższe mleku kobiecemu i dlatego nie wywołuje uczuleń. U osób rozpoczynających przyjmowanie preparatu może wystąpić przemijające podrażnienie zmian o różnym nasileniu. Świadczy to o rozpoczęciu działania na zmiany skórne i jest reakcją podobną do tej, jaką obserwujemy przy rozpoczęciu leczenia łuszczycy metodą ogólną lub naświetlaniami.

Q?

Czy skuteczność Proskinu LF jest potwierdzona badaniami?

A.

Tak. Badania przeprowadzone w klinice dermatologicznej Iwolang w Iwoniczu-Zdroju potwierdziły zmniejszenie dolegliwości związanych z suchą skórą u pacjentów z łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry (AZS) oraz u osób z trądzikiem, leczonych izotretynoiną. Na uwagę zasługuje fakt, że u żadnego pacjenta, nawet z AZS, nie zaobserwowano działań niepożądanych. Właściwości immunomodulacyjne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze preparatu mogą zmniejszać ryzyko nadkażeń, zwłaszcza u pacjentów z AZS.

Q?

Jak długo trzeba przyjmować Proskin LF?

A.

U większości pacjentów efekt pełnego wysycenia organizmu składnikami kobylego mleka następuje w trzecim miesiącu regularnego stosowania preparatu. W tym czasie pacjenci zaczynają odczuwać poprawę stanu skóry. Dalsze przyjmowanie kapsułek Proskin LF przyczyni się do tego, że skóra pozostanie w dobrej kondycji, a taki stan sprzyja wydłużeniu okresu remisji.

Q?

Na czym polega kompleksowa pielęgnacja skóry?

A.

Dolegliwości suchej skóry to przede wszystkim swędzenie, pieczenie czy wręcz ból, a także nadmierne łuszczenie się skóry. Objawy te są uciążliwe zwłaszcza w przebiegu łuszczycy. Są one widoczne i odczuwalne na powierzchni skóry, natomiast ich przyczyna tkwi głęboko wewnątrz organizmu. Dlatego stosowanie środków działających wyłącznie na naskórek nie jest w pełni skuteczne i daje krótkotrwały efekt. Jeżeli chcemy usunąć prawdziwe przyczyny naszych problemów i w ten sposób uzyskać trwałą poprawę, należy zadziałać tam, gdzie jest ich źródło. Produkty, które Państwu oferujemy, mają bardzo szeroki wachlarz działania i doskonale pielęgnują zarówno naskórek, jak i głębokie warstwy skóry.

Proskin LF – nutrikosmetyk, przyjmowany doustnie, który powoduje odpowiednie nawilżenie głębokich warstw skóry, zmniejsza uczucie swędzenia i zwiększa odporność organizmu.

Livenorm – przyjmowany doustnie, wspomaga funkcjonowanie wątroby, która dzięki temu skuteczniej usuwa z organizmu toksyny – przyczynę zaostrzenia zmian skórnych.

Błonnik Naturalnie Witalny – stosowany doustnie, zapewnia właściwą perystaltykę jelit, powodując regularne usuwanie z organizmu toksyn, które są przyczyną nasilenia zmian łuszczycowych.

Preparaty Dr Michaels – stosowana zewnętrznie seria australijskich dermokosmetyków bez sterydów, niezwykle skutecznych w łuszczycy.

Kosmetyki z mlekiem klaczy – seria kosmetyków do mycia ciała i pielęgnacji skóry. Zawierają niepowtarzalną kompozycję bioaktywnych składników zawartych w mleku klaczy, Działają odżywczo, zmiękczająco i nawilżająco na naskórek, a tym samym poprawiają wygląd i ogólną kondycję skóry. Są niezwykle przydatne do pielęgnacji skóry, szczególnie w schorzeniach dermatologicznych.

Flexigen maść i krem – kosmetyki zawierające mocznik, naturalną substancję, która w odpowiednim stężeniu ma działanie zmiękczające, wygładzające i złuszczające popękany, suchy naskórek.